logo  www.egehaberleri.net 
atatürk
  • İçimdeki Burukluk
  • Dünya Engelliler Günü, 03 Aralık
  • Kimsesizin kimseleri
  • Etkili Anne ve Baba Eğitimi kitabına dair 1
  • İçimdeki Burukluk
  • Dünya Engelliler Günü, 03 Aralık
  • Kimsesizin kimseleri
  • Etkili Anne ve Baba Eğitimi kitabına dair 1

UŞAK 3 Günlük Tahmin

 

Sayısal Loto Süper Loto Şans Topu On Numara

 

 

 

 

     suleymanturkoğlu333@gmail.com

 

 

 

CHP Belediye Başkanı Adayı Asım Kalelioğlu İtirafta mı bulunuyor? İftira mı ediyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin geçtiğimiz günlerde Uşak Belediye Başkanı Adayı diyerek ismi ilan edilen Asım Kalelioğlu kendi facebook sayfasından öyle bir paylaşım da bulundu ki? Görenler şaşkınlıkla okudu. Asım Kalelioğlu yaptığı bu açıklama ile Uşak Haber Merkezi ekibi tarafından en baştan beri Uşak halkına ve yetkililere izah ettiğimiz ama bir türlü kabul ettiremediğimiz MALUMU İLAN etmiş. Demiş ki Ey Uşak Halkı bir siyasi çete siyaseti dizayn edip rant şebekesi kurma planları yapıyor ve bu şebekenin bir ayağında İyi Parti teşkilatı ve Belediye Başkanı diğer ayağında ise malesef CHP Milletvekili Özkan Yalım var diyor. Elbette siz bu sac ayağının AKP ve MHP'den de taraftarları yada aktörleri olabileceğini neredeyse isim isim öngörmüşsünüzdür. Gerçi Kalelioğlu başka partileri değil sadece İyi Parti Teşkilatı ve Yalım Gür ikilisini suçlamış belirtelim ama diğer iki siyasi partideki olası ortakları da gözünüzün önüne getirebilmek için normal düzeyde bir akıl ve zeka yetiyor tabi ki siyasi aktör yada aktör adaylarının politik manevralarını, siyasi paylaşım yada tavırlarını takip etmeleri kaydıyla.

Sedef Tedavisi

Ülkemizde ve dünyada bireylerin en çok tedavi için gittikleri hastalıkların başında şüphesiz cilt rahatsızlıkları gelmektedir. Cilt rahatsızlıkları adı oldukça kapsamlı bir rahatsızlıktır. Birçok farklı tür ve vücudun farklı bölgesinde gözlemlenebilen cilt hastalıkları bireylerde bazı durumlarda sıkıntılara neden olabilmektedir.

Etamin Kolye Çeşitleri

Geçmişten gelip geleceğe uzanan kadın hobilerinden birisi de etamini kanaviçe ve goblen işlemelerdir.

Kuvayi Milliye'nin kadın kahramanlarının yürek yakan destansı hikayelerini anımsayalım ki belki vefa borcumuzu ödeyebiliriz

İlk yazıma gösterilen ilgiden memnuniyetimi ifade ederek ,yazı dizimizin 2. bölümüne dolayısı ile Uşak Haber Merkezi takipçilerinin ilgi ve dikkatine sunmaya çalıştığım ,Kuvayi Milliye'nin kadın kahramanlarının ikincisinin hikayesinde sizlerle yeniden buluşuyoruz.Şerife Bacı'nın hikayesini araştırıp incelerken yaşadığım hissiyat ve duygu yoğunluğunu sizlere tarif etmem mümkün olmayabilir ancak bu Milli kahramanımızın hayatını okuduğunuzda onlara olan minnet borcunuzla yüzleşiyorsunuz.Ayrıca hikayeye dalıp gittiğinizde , o günleri anımsayıp, bugün aynı işgal söz konusu olsa kaçımız ya da hangimiz bu kahraman kadınımız gibi canını, hatta evladının canını feda etmeyi göze alabilecek kadar vatanına kıymet verir ya da aramızda vatanına bu kadar aşık kadınlar bugün de yaşamakta mıdır? sorularını kendi kendine sormaktan alıkoymanız mümkün olmuyor.hepimiz kendimize sormalıyız esasen ; uğruna bu kadar kahramanlık destanı hayat yaşanan ,uğruna bu kadar can adanan ,uğruna bu kadar çile çekilen bu cennet vatanda yaşamayı ne kadar hakediyoruz? Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için can feda deyip mücadele vermiş kahramanlarımıza ne kadar layık olabiliyoruz? Ya da uğruna milyonlarca şehit verilmiş mukaddes topraklarda yaşadığımız idraki ile düşünüp ona göre bir yaşam biçimine sahip olabilen kaç kişi var aramızda? Kaç kişiyiz acaba '' Vatan Sana Canım Feda '' diyerek haykırabiliyoruz kadınlı erkekli? Gençlerimize ve çocuklarımıza bağımsızlık ve özgürlük sevdasını Vatan Sevgisini ve bu kahramanlarımıza duyulması gereken vefa duygusunu ne kadar aşılayabiliyoruz? Eğitim sistemimiz sosyal medya ve yaygın medyanın sebep olduğu aidiyetsizlik ve ilkesizlik hastalığından yeni nesli kurtarıp yabancı özentiliği yerine kendi Milli Kahramanlarına özendirmeyi ve imrendirmeyi başarabiliyor mu acaba? Şimdi sizleri gözyaşlarınızı tutamaksızın okuyacağınız Şerife Bacı'nın hikayesi ile başbaşa bırakıyorum.Sizlerden ricam ,hikayeyi okumayı bitirdiğinizde Şerife Bacı'nın şahsında Kuvayi Milliye kahramanlarına ve Kuvayi Milliye kahramanlarının Başkomutanı Atatürk'e olan vefa ve minnet borcumuzla yüzleşmeniz ve yukarıda sorduğum soruları tekrar okuyarak kendi akıl,gönül ve vicdan süzgecinizden geçirdiğiniz samimi cevaplarınızı kendi kendinize vermeniz.Bir sonraki yazımızda buluşmak dileği ile.Esen kalın.

Çocuklarımıza empati becerisini nasıl kazandırmalıyız?

Bu haftaki yazımda çocuklarda empatiyi nasıl kazandırabiliriz ondan bahsedeceğim. Okul öncesi çağda çocuklarımıza evdeyken öğretmemiz gereken önemli değerlerden birisi de empatidir. Empatinin gelişmesi sevgi, saygı, özgüven ve birçok değeri de beraberinde getirir. Yani bir bakıma empati değerler sisteminin yapı taşıdır.

 

Uşak Haberleri, Haber Uşak, Uşaktan Haberler, Eşme, Ulubey, Banaz, GüneyDeri, Kilim Sanayii, Battaniye Sanayii, Kilim Sanayi, Battaniye Sanayi, Şeker Fabrikası, İlk Şeker fabrikası, Akse Çamlığı, Hamam Boğazı, Şifalı Sular, Güre, Karahallı, Sivaslı, Eser Ürküt, Alierenin dünyası, alieren.eu